Kako pravilno prati rublje vikendom, ali i svakim drugim danom. Izbjegnite ove česte greške.
Ne koristite previše deterdženta
Višak pjene može zadržati prljavštinu s odjeće i zadržati je na područjima s kojih se neće isprati, poput ispod ovratnika. To vodi do nakupljanja bakterija. Radije iskoristite samo polovinu količine deterdženta koju obično stavljate, a zatim je postupno povećavajte ako odjeća ne izlazi onako čista kao što biste željeli. Ako imate tvrdu vodu možda će vam trebati više deterdženta nego što koristite. Provjerite preporuku za tvrdu vodu na pakiranju uputa deterdženta.
Pazite da pravilno punite mašinu
Moderni deterdženti ne sadrže fosfate i nisu štetni za odjeću kao što su bile stare formule.Najprije stavite odjeću, zatim deterdžent i potom omekšivač. Nemojete prepuniti bubanj.
Nemojte prečvrsto trljati mrlje
U pravilu ne perete rublje namijenjeno za kemijsko čišćenje
Ovo nije nužno greška. Većina predmeta na kojima stoji oznaka "kemijsko čišćenje" mogu se ručno prati i sušiti na zraku. To uključuje prirodna vlakna, poput platna i svile.
Zatvaorite zatvarače / cifove do kraja
Metalni zubi zatvarača mogu uhvatiti nježnu tkaninu odjeće koja se pere u istom bubnju. Pripazite da povučete patentne zatvarače do kraja prije nego što odjeću stavite na pranje. Za posebno osjetljivu odjeću osigurajte dodatnu zaštitu tako što ćete je prati u vrećicama za pranje.
Perete otkopčane košulje
Odvojite vrijeme i otkopčajte odjeću prije stavljanja u perilicu.